Gerard Butler praat over zijn bijna doodervaring, Karen Gillian onthult hoe zij de bloemetjes buiten zet, Martin Freeman had een geweldige tijd bij Sherlock, Noel Gallegher vindt zijn succes overweldigend en de beroemde hond Uggie is een beetje stil.

In deze Graham Northon Show heet Graham Hollywood acteur Grerard Butler, Dr Who’s assisent Karen Gillian, Sherlock’s sidekick Martin Freeman en de Britse Popicoon Noel Gallagher welkom. Uggie, de hond, maakt zijn UK talkshow debuut.

Tijdens de opnames voor de surffilm ‘Mavericks’ had Gerard Butler een bijna fataal ongeluk. “Dit was waarschijnlijk het enige waar de pers niet over overdrijft. Het was wel erg op het randje.” Gerard werd meegesleurd door een paar grote golven. “Ze hadden me ineens te pakken en ik kon niet meer overeind komen.

“In de film zit een scene waar ik door twee golven wordt gegrepen. Je bent dan zo lang onder water en als er dan nog 2 golven over je heen komen, dan duurt het even voordat je weer bovenkomt. Eigenlijk dacht ik ze halen me straks wel boven en reanimeren me. Ze hadden me net op tijd te pakken voordat er weer een grote golf kwam. Het was net als in de film. Eigenlijk gebeurde alles wat er in de film gebeurt, ook met mij op de set.”

Gerard is nog niet klaar met surfen. “Ik was van plan om die dag terug te gaan. Ik zat in de ambulance en wilde terug het water in. Dat was natuurlijk een beetje te gek, maar surfen is verslavend.”

Over zijn beroemde getrainde lichaam zegt Gerard: “Ik geef eerlijk toe, voor de opnames van ‘300’ ben ik iets te ver gegaan. Ik trainde zes uur per dag toen ik die rol kreeg. Maar het heeft me wel geholpen me in de rol in te leven.”

Op de vraag of Gerard tussen films door, ook zijn lichaam onderhoudt zegt hij: “Het hangt ervan af wat mijn volgende project is. Ik probeer altijd om in vorm te blijven, maar soms laat ik me ook wel eens gaan.” Of vrouwen daar dan in teleurgesteld zijn, antwoordt hij: “Te vaak!”

Gerard zegt over de onthulling dat er nog een vervolg op ‘300’ komt: “Ze zijn er mee bezig. Ik heb het script nog niet gelezen, maar het verhaal speelt zich rond de zelfde tijd als ‘300’ af.”

Karen Gillian zegt over haar vertrek bij Doctor Who: “Ik wist al heel lang dat ik zou vertrekken en het is nu zo’n opluchting dat iedereen het weet en ik er open over kan praten. Ik kom volgend jaar terug voor een paar aflevering, maar het is nog niet officieel bevestigd wanneer ik ga.” Ze weet ook nog niet of haar personage, Amy Pond, dood gaat. “Het is een mogelijkheid.”

Over haar rol als Jean Shrimpton in ‘We’ll Take Manhattan’, een nieuw drama van BBC 4, zegt Karen: “Het beroemde model Shrimpton, waar de serie overgaat, heeft mij toestemming gegeven, maar wilde er zelf niets mee te maken hebben. Ze is erg teruggetrokken. Ze heeft de pilot wel gezien en ze vond hem erg leuk. Ze heeft zelfs een voicemail achtergelaten en zei dat de serie erg precies was. Dit is het beste compliment wat ik ooit heb gekregen.”

Graham vraagt of Karen door de rol van Jean Shrimpton, haar eigen modellencarrière mist: “Het was een prima manier om mijn geld te verdienen, omdat ik voorheen altijd in een pub had gewerkt, maar het was niet iets wat ik graag met mijn leven lang wilde doen. Sommige dingen die ik als model deed, waren vreemd. Ik moest een keer met een emmer op mijn hoofd poseren.”

Karen geeft toe dat ze een fake tan gebruikte om meer op Jean Shrimpton te lijken. “De eerste draaidag had ik dezelfde kleur als mijn haar. Je kon niet zien waar mijn haar stopte en mijn huid begon, dus ik heb meerdere keren mijn hele lichaam moeten scrubben, om het weg te krijgen.”

Of ze ooit helemaal los gaat in de kroeg, antwoordt Karen: “Nee, ik moet altijd heel vroeg op, dus zit ik ’s avonds gezellig alleen op de bank met wat havermout crackertjes. Ze zijn echt heerlijk! Soms eet ik ze met humus, soms gewoon droog.”

Martin Freeman maakt zich een beetje zorgen om de hoeveelheid aandacht die hij zal krijgen als de film ‘The Hobbit’ in de bioscoop draait. “Ik heb tien jaar gehad om me voor te bereiden sinds ‘The Office’. Ik was pas op vakantie en toen realiseerde ik mij dat er volgend jaar geen plek is waar ik rustig op vakantie kan. Alleen maar op plekken waar ‘The Hobbit’ niet verschijnt. Het is grappig en ik heb een haat/liefde verhouding met dat soort dingen.”

Martin behaalde onlangs ook succes met zijn rol in de serie ‘Sherlock’. “We zijn heel erg tevreden met het succes. Het is geweldig en vleiend.” Over de terugkeer van de serie zegt de acteur: “We zijn ons erg bewust van de druk om maar te blijven presteren, maar we hebben zoveel plezier in het maken van de serie. Het voelt niet als druk, maar als iets leuks om een paar maanden je tijd aan te besteden.”

Martin is het er mee eens dat zijn leven nu vooral om ‘The Hobbit’ zal draaien. “We hopen dat we een derde seizoen van ‘Sherlock’ kunnen maken. Er is nog genoeg te doen en ik zou dat ook graag doen.”

Uggie, de beroemde hond en ster van ‘The Artist’ komt op een skateboard de studio in en laat zijn skills zien. Hij geeft ook wat surftips aan Gerard.

Noel Gallegher’s nieuwe album staat overal bovenaan. “Als je dan toch in de hitlijsten staaT, kan je maar beter meteen op nummer één staan. Ik ging in één dag naar nummer één en mijn favoriete voetbalteam won met 6-1, dus het was een geweldige dag. Een van de beste dagen in mijn leven.

Graham sluit de show af met een paar dapperen toeschouwers die plaats durven te nemen in de rode stoel.

Copyright : redactie Comedy Central